Nem szeretek nálam butább emberekkel dolgozni. Javarészt sikerül okos emberekkel körbevenni magam, akik az adott területen jók.
Néha még beleszaladok olyanokba, akik azt hiszik, hogy nagyon okosak, és nem hallgatnak semmire. Ilyenkor lényegében vért izzadok. Pár embert sikerült eltávolítani, meg van akinél elfogadtam, hogy korából fakadóan bizonyos dolgokhoz nem fog érteni, úgyhogy elengedem (Teams, alap IT dolgok, stb).
Most meg van, aki olyasmit kér, aminek nincs értelme, és nem tudom, hogy csináljam meg. Totál időelbaszás, kb sírok annyira faszság. Javasoltam helyette olyasmit, aminek lenne értelme. Sajnos nem csillog eléggé és nem lehet úgy mutogatni.
Most veszek egy nagy levegőt és csinálom tovább. Semmi értelme, de tényleg...
Anya is live and ready to show you everything. Watch her strip, dance, and perform exclusive shows just for you. Interact in real-time and make your fantasies come true.
✓ Live Streaming✓ Interactive Chat✓ Private Shows✓ HD Quality
Anya is LIVE right now
FREE
Free to watch • No registration required • HD streaming
Sok megfontolás után (nem, kb egyetértésben) döntöttünk úgy, hogy Londonba fogunk érkezni, és távozni sem Budapestről fogunk ősszel, mikor visszalátogatunk.
Mit milyen megfontolásból? Olcsóbb Londonba menni, meg jobb is. Kevesebb az átszállási idő, plusz egy pár napot Nyugat-Európában szeretnénk tölteni mielőtt családolunk.
A világ végére költözve az, hogy minden egy napos út ami a környező szigetek, az teljesen természetes.
Sok megfontolás után (nem, kb egyetértésben) döntöttünk úgy, hogy Londonba fogunk érkezni, és távozni sem Budapestről fogunk ősszel, mikor visszalátogatunk.
Sok megfontolás után (nem, kb egyetértésben) döntöttünk úgy, hogy Londonba fogunk érkezni, és távozni sem Budapestről fogunk ősszel, mikor visszalátogatunk.
Anya is live and ready to show you everything. Watch her strip, dance, and perform exclusive shows just for you. Interact in real-time and make your fantasies come true.
✓ Live Streaming✓ Interactive Chat✓ Private Shows✓ HD Quality
Anya is LIVE right now
FREE
Free to watch • No registration required • HD streaming
Anya is live and ready to show you everything. Watch her strip, dance, and perform exclusive shows just for you. Interact in real-time and make your fantasies come true.
✓ Live Streaming✓ Interactive Chat✓ Private Shows✓ HD Quality
Anya is LIVE right now
FREE
Free to watch • No registration required • HD streaming
A jó hir, hogy megnyertem a Dispute Tribunal meghallgatást (nem tudom a magyarban van-e ilyen, lényegében mediáció jellegű, de törvény szerint érvényesithető). Részletek a kép után
Ez Zserbónak a támadásához kötődik. A faszi egy paraszt volt végig, és nem akart fizetni. Ma is nekikezdett ugyanazoknak a dolgoknak, meg értetlenkedett hogz de akkorm egyezzünk meg külön, ő nem érti most mi van, miért jutottunk idáig.
Nah, azért jutottunk ide, mert küldtem neki egy rakás sms-t és semmire nem reagált. Aztán egyszercsak irt, hogy ő hajlandó kb 1000 dolcsit kifizetni a 4600 dollárból. Szerinte az elég, mert @medvusz verbálisan abúzálta a lányait a támadás alatt (2, nálam magasabb nagydarab huszonéves egy 160 cm-es medvusszal szemben... akik nevetgéltek is utána, meg le se szartak semmit...). Meg meg is rugdosta a kutyát. A 60 kg-os full izom kutyát crocs papucsban. amint épp marcangolja a pálcika kutyánkat... aha... Meg különben is ráhivtuk az Animal Control-t, és elvitték a kutyáját aki már nem olyan mint a régi. Jah, mert örülök, hogy nem ölte meg a minéket, és jó lenne, ha esélye se lenne rá.
Előjött egy sztorival, hogy csak 3 hete volt nála a kutya, és ő befogadta mert a család akié volt nem tudta magával vinni. És? Attól a naptól kezdve a te felelősséged. Azért hivtam ki a szakembereket, mert ha egy agarat megtámadott akkor még egyet meg fog.
Én jó arc voltam, jeleztem többször hogy beszéljünk meg egy fizetési ütemtervet, egyezzünk meg. Aztán, miután leszart, amit gaslightolt felbasztam magam és a megfelelő törvényre hivatkozva jeleztem hogy fizesse ki. Adtam neki 2 hónapot, hogy kitalálja mit akar. Nem jelentkezett, nem kérdezett vissza. Tisztában vagyok vele, hogy teljesen hülyének nézett, és azt akarta, hogy fizet egy kicsit és békénhagyom. Én meg egy keleteurópai mérnök vagyok, aki most már 2 nyelven tud jogi szöveget értelmezni az átlagosnál egy fokkal jobban. Nem egy kiwi, aki nem szeret konfrontálódni.
Úgyhogy beadtam a kérvényt, nem tudunk megegyezni, én megpróbáltam. Összeszedtem minden papirt, minden információt, minden szakembert aki irt, az összes orvosi dokumentációt. Május 19-én irták ki a meghallgatást (május elején adtam be, kivártam a 2 hónapot a támadás után). Ma volt a meghallgatás.
A faszi semmivel nem készült. Előadta a szomorú történetét, miután én elmondtam a tényeket amiket leirtam. Válaszoltam némelyik állitására. Nem volt felkészülve.
A legjobb rész az volt, amikor közölte, hogy ő nem szakértő, DE nem érti minek kellett a röntgen, "józan paraszti ész" (common sense) diktálja, hogy nem kell, hát nem elég hosszú a kutyája foga. Majd jelezte, hogy nem ért hozzá de túl sok gyógyszert is kapott a kutya, mert nem ennyit kell a kutyáknak kapni. Itt teljesen tisztában voltam vele, hogy el se olvasott semmit, meg nem is értette meg. Max berakta chatgpt-be. Elmondtam, hogy olyan állatkórházba vittük az agarat, ami erre is van specializálva, mert az agaraknak más a felépitése, mint egy normál kutyának. Sőt, az általános állatorvosi rendelőt is igy választottuk meg... Elmondtam, hogy az állatorvos szerint kutyatámadás esetén azért szoktak röntgenezni, mert gyakori hogy olyan belső sérülések keletkeznek amiket kivülről nem lehet látni. Nem kötelező a röntgen, de ha később kiderül, akkor nagyobb műtét lehet a vége, vagy el is hunyhat az állat. Ez mind le is van irva a dokumentumokban amiket megkapott. A medikációt is elmagyaráztam, hogy a versenyagaram metabolizációja más mint egy átlagos kutyának. Sokkal gyorsabban bontanak le mindent, emiatt több gyógyszert kell adni.
A mediátor jó arc volt, MEGKÉRDEZTE, hogy szeretne-e szakértőt bevonni a saját költségén, hogy megállapitsa mi a jogos kérés vagy nem. Meg elmondta, hogyha sámánhoz viszem a kutyát vagy olyasmit nyújtok be, ami nem a támadáshoz tartozik, akkor azt meg lehet óvni. Azonban ezt jelezni kellett volna az elmúlt pár hétben.
A mediátor jelezte, hogy vagy megegyezünk egymás között, vagy ő dönt. A faszi érezte, hogy ha a mediátor dönt, kurva szarul jár, mert rohadt gyorsan ki kell fizetnie a teljes összeget. Kérdeztem mennyit hajlandó fizetni. Jaj, hát egyezünk meg ma este. NOPE, most egyezünk meg, a mediátor mondta, hogy a részleteket most kell eldönteni. Megint át akart baszni a csávó...
A kórházi számlát hajlandó kifizetni. A mediátor közölte hogy akkor 2 hét. Mondtam, hogy én megértő vagyok, válasszon hogy 4 vagy 6 hónapon belül tudja kifizetni egyben, vagy darabokbak. A mediátor közölte, hogy eléggé nagylelkű vagyok, meg biztos akarja-e a faszi a 6 hónapot, az pont karácsony előtt lesz. Ha addig nem fizet, behajthatom az egészet. Igy visszakapom a 4021 dolcsit, amibe a kórházi ellátás került.
Azért egy idióta amúgy, mert nem olvasott el semmit, és nem készült fel. Simán le tudta volna alkudni az egészet kb 3800-ra, volt olyan gyógyszer a listán amit komfort miatt irtak fel a kutyának, meg ha tovább pusholja, akkor a röntgent elengedem. De nem készült fel, a hivás közben nézte az összeget meg a doksikat (20 oldalnyi anyagot raktam össze).
Teljesen kiakadt, hogy elvittem jogi útra. Hát baszd meg, nem vagyok kiwi. Velem senki nem fog baszakodni, meg megmagyarázni, hogy neki mennyire nehéz volt érzelmileg hogy a 3 hete nála levő kutyát elvitték. Jah, nekünk meg egyszerű volt hetekig nem aludni, meg felriadni. hogy lélegzik-e még a kutya, mennyit levedzett a sebe, kell-e neki még gyógyszer, arra figyelni, hogy ne basztassa a sebeit, hurcibálni 1 hónapig a dokihoz és társai. Se a benzinpénzt nem kértem, se a rengeteg extra dolgot, amit azért vettem, hogy kényelmesebb legyen Zserbónak. Ezt is elmondtam. Meg azt is, hogy nem kérem, hogy a kiesett munkahelyi időmet kifizesse...
Este elvileg megkeres, hogy akkor hogy tud fizetni. Ha nem fizet, akkor nem leszek bunkó, csak jövő januárban küldök neki felszólitó levelet, nem karácsony előtt.
Békéltetô testület egyébként magyarul, de annyira hatékony, hogy bár sok vállalkozás feltünteti az ilyenek elérhetôségeit a reklamációs útmutatójában jogszabályi megfelelôsége érdekében, miheztartás végett alánemvetési nyilatkozatot is mellékel: "Elmehetsz a sóhivatalig, paraszt, de nem fogjuk betartani amit mondanak, aztán nosza, pereljél, és kabbe".
Anya is live and ready to show you everything. Watch her strip, dance, and perform exclusive shows just for you. Interact in real-time and make your fantasies come true.
✓ Live Streaming✓ Interactive Chat✓ Private Shows✓ HD Quality
Anya is LIVE right now
FREE
Free to watch • No registration required • HD streaming