Borghei-Cookston House (designed by Ray Kappe, completed in 1984 in Santa Monica, California, USA)

Origami Around

izzy's playlists!
Stranger Things

Kiana Khansmith
styofa doing anything
ojovivo


tannertan36

oozey mess
Cosmic Funnies
DEAR READER

Kaledo Art
tumblr dot com

blake kathryn

ellievsbear
KIROKAZE
"I'm Dorothy Gale from Kansas"
NASA
Monterey Bay Aquarium

seen from Canada

seen from Malaysia
seen from United States
seen from Hong Kong SAR China
seen from Argentina
seen from Canada

seen from Australia
seen from United States

seen from United States
seen from United States

seen from Türkiye
seen from Germany

seen from United States

seen from United States

seen from Malaysia

seen from Canada

seen from United States
seen from United Kingdom

seen from Canada

seen from Canada
@avorosszerint
Borghei-Cookston House (designed by Ray Kappe, completed in 1984 in Santa Monica, California, USA)

Anya is live and ready to show you everything. Watch her strip, dance, and perform exclusive shows just for you. Interact in real-time and make your fantasies come true.
Free to watch • No registration required • HD streaming
Hammersmith, London - July 2023
From my new book, Colour.
Available to order HERE
a Facebook egész héten a zsido.com bizarrnál bizarrabb posztjait ajánlgatja
újabb jó hírek
Esetleg
ezert teged teszlek felelosse
én yeke yeke zsidó vagyok!
mondjuk azota sem derult ki, en milyen zsido vagyok (vagy hogy egyaltalan), de figyelemmel kovetem a szabalyokat.
amúgy mi a megfejtés? át lehet menni? ^-^
én nem látok benne olyat, ami miatt ne lehetne
jol gondolod!
"Még ha a párakapun való áthaladás bizonyos értelemben fürdésnek is minősülne, akkor sem beszélhetünk a test jelentős részének megmosásáról. A víz mennyisége minimális, és nem jár együtt azzal a klasszikus „fürdési” szándékkal, amelyet a tilalom céloz.
Felmerül egy másik szempont is: a ruházat kérdése. A sábesz során tilos ruhát mosni, és bizonyos esetekben már az is problémát jelenthet, ha a ruha jelentős mennyiségű vízzel érintkezik. A párakapuk azonban itt sem jelentenek akadályt: a víz mennyisége elenyésző, és a cél egyértelműen nem a tisztítás.
A mérleg tehát a megengedés felé billen. A rabbinikus források alapján kijelenthető: a párakapuk alatt való átsétálás nem ütközik a sábesz törvényeibe. A városi hőségben tehát, legalább ebből a szempontból, nyugodt lelkiismerettel élvezhetjük a modern hűsítő megoldásokat."
engem ezek egyebkent oszinten erdekelnek, meg erdekesnek talalom, foleg nagyon birom a zsidosagban azt, ahogy mindenre megtalaljak a kiskaput (pun intended).
A kiskapuk amúgy kurva viccesek. Londonban egy zsidó családnál voltam bébiszitter és ugye van az a szabály, hogy sábeszkor nem hasznàlhatnak semmilyen elektronikai cuccot, de a kislány véletlenül ráült a távirányítóra és bekapcsolódott a TV. Ez gondolom ilyenkor “balesetnek számít”. Természetesen ezek a napok nekem mindig szabadnapok voltak, a szobàmban csilleztem és apuka elkezd fel alá járjàlni a szobàm előtt kicsit idegesen. Kérdezem, hogy segítsek valamit, mondta, hogy nem, nem (sábeszkor nem dolgoztathatnak senkit). Kérdezem mi történt, elmondja, h véletlen megy a TV… megkérdeztem, hogy kikapcsoljam? Persze ezt is visszautasította, mert nem kérhet szívességet, de elmesélte, hogy sajnos ő nem kapcsolhatja ki mert sábesz, nem használhatja a távirányítót. Lementem és kikapcsoltam, nagyon boldogok voltak.
Ez amúgy egy külön násztánc volt, hogy soha nem kértek tőlem semmit sàbeszkor. Lementem reggelizni, vízforraltam vizet és anyuka sóhajt nagyokat, hogy de jó nekem, hogy forró vízzel ihatom a teát, sajnos ő nem hasznàlhat vízforralót. Az elején mindig visszakérdeztem, hogy csinàljak neki teát, határozottan visszautasított, de utàna rájöttem, hogy ha töltök neki is egy bögre forró vizet és csak úgy otthagyom szó nélkül, akkor megihatja és ennek mindig nagyon örült.
Amúgy ezek a házak úgy vannak megcsinálva, hogy sábesz napján automatikusan kapcsol fel a lámpa minden helyiségben, majd le, este, mert villanykapcsolóhoz se nyúlhatnak. Pénzhez se. Sábesz napján az apuka zsebéből az utcán kiesett pénz, mert benne maradt a nadràgban. Otthagyta. Meg konyha teljesen kettéválasztva a húsos és tejes dolgoknak. Mármint két edénykészlet, két mosogatógép, két mosogatócsap stb…
Amúgy én bármit csinálhattam és használhattam, mivel nem vok zsidó, rám semmi ilyen szabály nem vonatkozott. Eskü minden vallást betiltanék, kivagyok az összestől, de valóvan kurva érdekes volt figyelni meg nézni. Ennyire közelről még tiszteletben is tudtam tartani a szokásaikat, meg lenyűgözött ez a sok szabàly és hogy hogyan ugorják meg azokat.
Lécci lécci ne legyen vége az eperszezonnak!!!
Meg rendeljetek tortát 🍓🍰🎀
kurvajo ez az AI forradalom, minden masodik poszt linkedinen valami agyhalott recruitertol van, aki egyik pillanatban azon van felhaborodva, hogy nem hasznaljak az AI-t a jeloltek, a masikban meg zavarja, hogy AI-al tuningolt cover lettereket irnak neki, de azt pl a mai napig nem sikerult megoldania a linkedinnek, hogy relevans munkakat tudjon profil alapjan ajanlani, de meg a tok egyszeru nyelvtudas attributum alapjan sem sikerul szurni az ajanlasokat.
ezutan harom perccel megerkezett a profession.hu emailje, "Jelentkezése alapján úgy látjuk, van még néhány hasonló állás az oldalunkon, ami érdekelheti." es felsorol 5 olyan allast, aminek semmi koze nincsen ahhoz, amire jelentkeztem.
Még mindig nem tudom mi értelme van a motivációs levélnek. Tényleg van ember aki azt nem chatgpt-vel íratja??? Egyszerűen nem tudok annál egyszerűbbet elképzelni egy HR-esnek, mint hogy a linkedin profilomra ràpillant, de egy csomó melóra meg be kell regisztralnom minden adatommal a cég sajàt workday-ébe meg rendszereibe, egyesével kimásolni mindent az önélatrajzomból, hogy aztán egy hóbappal később megírják, hogy erre a munkára, amire amúgy tökéletesen megfelelnék, még csak be se hívnak interjúznu.
Már annyira random vagyok lelkileg, hogy jelentkeztem a dr.oetkerhez vmi marketing asszisztens(?) melóra, de csak azért, mert azt írtàk h a munkavállalóknak jàr kedvezmèny a sütőporbóp meg a vaníliás cukorból, ami tök jól jönne 🙃

Anya is live and ready to show you everything. Watch her strip, dance, and perform exclusive shows just for you. Interact in real-time and make your fantasies come true.
Free to watch • No registration required • HD streaming
Még egy tumblis rendelés. Amúgy vicces, hogy 10éve a tumblin még a faszizos vodkaszódáa cigifüstös ejszakaimrol szólt, most meg ilyen fidres fodros barbi tortákat posztolok
Meggyes-mákos am 🍒🍰
Egyelőre vadidegen tumblisok sokkal jobb fejek mint a csicska ismerőseim, mert innen többen rendeltek
Gyümistúró, meg epres diós 🍰
Tök hálás vagyok és egyrészt nagyon jól jön a kes, de nem gondoltam, hogy ennyire képes etetni a lelket más emberek fizikai megetetése. Lol taps cigánykerék
Nagyon finom lett, köszönöm @avorosszerint !!
Annyira köszönöm, hogy rendeltél 💘 meg persze örülök h ízlett
Nem igazán tudom, hogy kell fiúnak tortát díszíteni, de hatalmas felfedezésem, hogy air fryerben lehet egy óra alatt aszalt citromot csinálni. Meg az is hatalmas felfedezésem, hogy sokkal kevésbé fáj a munkanélküliség így, hogy találtam tennivalót. Holnap természetesen irány a tortabolt, hogy az első pár rendelésem árát további kellékekre basszam el.
Hajrá én, és ííírjatok bátran, ha szeretnétek minitortát!
Mint ez a citromos itt 🍋
Hello!
Június 21-én lesz a másik felem szülinapja, szeretnék tőled tortát rendelni. Milyen ízeket ajánlasz? És kb mennyibe kerül egy torta? És hol lehet átvenni?
Köszönöm, ha válaszolsz.
Írtam üzit

Anya is live and ready to show you everything. Watch her strip, dance, and perform exclusive shows just for you. Interact in real-time and make your fantasies come true.
Free to watch • No registration required • HD streaming
Annyira a legtökéletesebb elfoglaltság munkanélküliként minitortákat sütni. Ma megjött a segély, el is basztam egy csomó pénzt tortadekorra meg eszközökre, pedig már csak egy megrendelésem van, fogggalmam sincs hogy kéne rávenni az ismerőseimet h rendeljenek tőlem, szörnyű vagyok marketingben, pedig ha már heti egy tortát el tudnék adni, krézi happy lennék. Am ez epres-mákos, sose gondoltam h ez a két íz ennnyire csodálatos együtt.mmmm
rendeljetek ilyen kurva jaaul kinéző tortát, az első segélyemből en is venni fogok a fiúmnak egyet A Vöröstőől, egyreszt igy meglesz az elso irl interakciom az innen kedvelt hölgygarda egyik tagjával, masreszt az egeszet a fium kapja, hogy kibirja, amiyen allapotban vagyok 🤍💗🍧
💘
Másrészt egyszer már találkoztunk bebaszva 100 éve a beat on the brat előtt 😂
Ja és ígértem szólok, ha beindul a kovászos kenyér üzemem is, de az még mindig kísérleti szinten van :/
Annyira a legtökéletesebb elfoglaltság munkanélküliként minitortákat sütni. Ma megjött a segély, el is basztam egy csomó pénzt tortadekorra meg eszközökre, pedig már csak egy megrendelésem van, fogggalmam sincs hogy kéne rávenni az ismerőseimet h rendeljenek tőlem, szörnyű vagyok marketingben, pedig ha már heti egy tortát el tudnék adni, krézi happy lennék. Am ez epres-mákos, sose gondoltam h ez a két íz ennnyire csodálatos együtt.mmmm
az igen
en vennek HA NEM LENNEK MUNKANELKULI :D meg is lepodtem hogy mar elsejen jott a segelyt.
en nagyon szivesen meghivlak egy tortara
kedves vagy, nyilvan amugy tudnek venni tortat, de a prioritas lista aljan van (marmint maskor is, nem csak most, csak ha nem most lenne ez, avoros miatt meggondolnam :) )
Aww, köszi, másrészt uristen de meglepődtem, hogy elsején utalták a munkanélkülit, harmadrészt vaoo, mekkora biznisz lenne, ha mindneki rendelne valakinek innen tortát! 🤑😂
Annyira a legtökéletesebb elfoglaltság munkanélküliként minitortákat sütni. Ma megjött a segély, el is basztam egy csomó pénzt tortadekorra meg eszközökre, pedig már csak egy megrendelésem van, fogggalmam sincs hogy kéne rávenni az ismerőseimet h rendeljenek tőlem, szörnyű vagyok marketingben, pedig ha már heti egy tortát el tudnék adni, krézi happy lennék. Am ez epres-mákos, sose gondoltam h ez a két íz ennnyire csodálatos együtt.mmmm
Jezusom mennyivel egyszerűbbnek tűnik a kibaszott AI videokban ez a vintage torta készítés. Amúgy az íze isteni, a fehércsokis epres mascarpones töltelék friss eperrel isteni, svájci vajkrém burkolót először csináltam, annnyira finooom, de csak két napot szántam rá, három helyett, kicsit tovább kellett volna hűteni, a tésztát kb három perccel tovább sütni, a vajkrémből pont egy kicsit többet csinálni és öt fokkal melegebben dolgozni vele, hogy olyan díszítés legyen, amilyet elképzeltem, arról nem is beszélve, hogy minden nap kétszer tudnék rendelni sütis kiegészítőket… ahh, soha többé nem fogom drágállni az 1200ft-os tortaszeleteket, finomat csinálni kajak egy vagyon. Meg idő. Meg felszerelés. Meg utánanézés. Nem nagyon van hobbim, szóval ilyenkor mindig rácsodálkozom, h mennyi időt energiát pénzt lehet elbaszni dolgokra 🥲
csak meg kene nezni
Sajni béna. Unokahúgaimmal mentem, még plüss birkát is vittünk magunkkal a moziba. A legnagyobb jóindulattal is azt tudom mondani, hogy olyan volt, mint a Knives out 5évesnek. Magyarán nem az a fajta “gyerekmozi”, ami felnőtteket is le tud kötni, ami kortól függetlenül tud többirányba képes szórakoztatni.

Anya is live and ready to show you everything. Watch her strip, dance, and perform exclusive shows just for you. Interact in real-time and make your fantasies come true.
Free to watch • No registration required • HD streaming
kicsit több, mint egy éve posztoltam utoljára, hogy melót keresek. annyira kiírnám megint, hogy melót keresek, de valljuk be semmi értelme. emlékszem milyen boldog voltam, hogy filmstúdióban kaptam állást. ahogy közeledtek a választások már éreztem, hogy meg fog szűnni a munkahelyem, mert egy vérfideszes TSZ elnök volt a tulajdonos. azon viszont kicsit meglepődtem, hogy rögtön a választás másnapján ki voltunk rúgva, ügyesen intézte, hogy még csak egy hónap felmondási időnk vagy bárminemű végkielégítésünk se legyen. finom hányinger van azóta a számban, mert imádom, hogy leváltottuk a kormányt, de gyűűűlölök munkanélküli lenni (a legfinomabb káröröm majd az lesz, amikor a exfőnökömre száll rá a vagyonvisszaszerzése hivatal, csak utána állt össze a kép, mennyire mélyen volt benne...)
amúgy pszichológussal készültem a munkanélküliségre, hogy ne járjak úgy, mint legutóbb, hogy teljes depresszióban könnyezek a kanapén, de egyszerűen kibírhatatlan ez az anyagi nyomor, mert bármire küldöm el a CV-m, ahova egyszerűen 100%ig passzolnék, vagy ghostingolnak vagy visszautasítanak. egyelőre tanulok, plusz tortákat és kovászos kenyereket sütök eladásra, de nyilván eddig többet költöttem az eszközökre, mint amennyi visszajött. plusz olyan váratlan lakáskiadások ütik fel a fejüket, hogy ma egy órát sírtam mikor megjött az éves villanyszámla elszámolás.
hogy kéne melót szerezni?????? szárnyas fejvadász-profossion-linkedin szentháromságon kívül létezik bármilyen oldal?? vagy várjam ki, amíg kirúgnak mindenkit az mtva-tól és végre teljesülhetne az álmom, hogy tévénél dolgozzak OR bele kell törődnöm, hogy irodaházban fogok takarítani éjszakai műszakban.
am az agyam ott pattant el, amikor egy kikúrt jólmenő szoftvercég, ahova diploma, 10 év tapasztalat, anyanyelvi angollal kerestek office Managert és mikor közölték, hogy én vok a legjobb jelölt és ők felvennének, akkor benyögték, hogy bruttó 350.000 Ft és nem értették miért nem vállaltam :,)))))))
@munkat-keres-kinal
@avorosszerint a tortára hol lehet feliratkozni?
BÁRHOL!
csak gyakorlok, szóval az alapanyagárhoz közel, egyelőre inkább a saját szórakoztatásomra.
Ez volt az elő rendelésem, egy négyszeletes vaníliás torta
az euphoria ezen a ponton tenyleg csak egy sydney sweeney humiliation ritual.
Kb eddig nem akartam rosszat mondani az euphoriara, de nem megy tovább. Kicsit nehezen, de megemésztettem ezt a 60’as évek vibe-ot, mert végülis ez egy “tini”sorozat és arra gondoltam, hogy tiniként a felnőtt életet tényleg vmi hasonló díszletben képzeli el az ember, szóval megbékéltem ezzel, plusz tényleg kurva menő, az aesthetic-kel sose volt probléma. Viszont már csak azt várom, hogy túl legyek a részeken. Nevetséges a rue és nate szál, nincs rá jobb szó. Jules és maddy még elmegy, kb ezt vártam, de ezekből keveset kapunk. Cassie meg még jó is lehetne, mint történet, de túltolják és annyira egydimenziós, annyira összeférhetetlen önmagával a karakter, meg csak ütném egyfolytában, mondjuk az sem sokat segít, hogy valami irtó antipatikus ember sydney sweeney, de lehet csak jó színésznő és eléri, hogy utáljam. Hiányzik Kat, vagy akár nate apját is nézném tovább, de tudom szegény meghalt. Nem látom merre megy a történet és nem is érdekel.