IDŐSGONDOZÓ SEGÍTSÉG, HÄLP!
Kedves mindenről is tájékozott tumblisok! 78 éves anyukámnak kéne valamilyen megoldás, vagy olyasvalaki, aki kábé minden nap fel tud járni hozzá, vagy olyan otthon, gondozó intézmény, ahol van hely most.
Rövid lényeg:
78 éves, szellemileg még oké, de mozgásszervileg teljesen tönkrement. Elbasztak nála egy térdprotézist, két évig nem tudott felkelni a műtét után, és csak ezután jöttek rá, hogy valamit nem csináltak jól. Mire újra megműtötték, már teljesen elsorvadtak az izmai, rolátorral is csak épphogy tud járni.
Emellett teljesen tönkrement az emésztőrendszere, folyamatos sérv van a rekeszizom / gyomorszáj tájékán, ezért alig tud enni, emiatt is többször volt kórházban, de a lényeg az, hogy naponta sok picit ehet csak, és ott is megvan, hogy mi mindent lehet.
A jelenlegi állapota tehát kábé olyan, hogy az ágyról nagyon nehezen tud felkelni, csak segítséggel megy. Ha már valaki feltámogatta, rolátorral eltotyog ide-oda, de például a kádba nem tud beszállni, le kell mosdatni, és sajnos pelenkázni is. Ez utóbbi esetleg javulhat, ha többet mozog és valamelyest megerősödik, de egy időre esélyesen ilyen lesz.
Normál, ápolási kapacitással is rendelkező idősotthonba esélytelen bekerülnie, még a fizetősekben is kurva nagy sor várakozik. Ja, Budapest és környéke. Ha meg kijárós ápolót keresek, az óránként átlag 4000 forint, ha naponta csak 4 órát van nála, az is 120 000 egy hónapban, de esélyesen az első időszakban majdnem 0-24 jelenlét kéne, amire egyikünknek sincs kerete. Csak járó-. Bocsánat, most csak a fekete humor maradt. Én ugye anyutól 300 kilométerre és egy határnyira vagyok, az nálam nem működik, hogy naponta odajárok, se időben, se pénzben, se sehogy. Van öcsém és húgom, ők munka mellett megtesznek mindent, de egyikük sem tud naponta sok órát ott lenni. Egy segítő eddig járt hozzá, de ő ezt az állapotot már nem tudja kezelni, csak napi 1-2 órára volt eddig hitelesítve még a legutóbbi kórházt előtt.
A lényeg, hogy ha bárki tud olyan segítőt, szervezetet, otthont, CSODÁT, hogy ezt minél hamarabb megoldjuk, azt imába fogadom, dalt írok róla, kifaragom fából, leszo… na, azt talán nem, de értitek.
Köszi előre is.