Ce e țigara ? Pentru unii binele iar pentru alții raul.
Unii sunt de acord cu ea, alții nu sunt de acord cu ea.
Unii o vor, alți nici sa nu o vadă.
Cum incepe totul ? Păăi in primul rând din curiozitatea de a incerca* , pentru ca vrei sa fi ca toți ceilalți sau ciar iți dorești asta .. pe restul le stiți voi.
Heii!*** Știm cu toții ca nu asta este inceputul ei// Haaideți sa va spun cu adevarat povestea voastra ... Nu, nu .. nu ca baiat si fata, ca om și ca țigară ***
Deci.. să începem cu începutul. Pam pam... Cumperi o țigară pentru inceput , hmm.. și cel mai probabil doar niște chibrituri pentru a le putea arunca .. ca mna, bricheta iti poate aduce intrebari de la mamica... off*** o cam lungesc cu explicatiile... doar voi siți cum sta treaba cu părinții si țigările. O ! Unde am rămas? aa.. da/ ne ascundem intr-un colțișor sa nu fim văzuți, fâșnim paiul de cutiuță, punem țigara in gură... apropiem ușor focul paiului de țigara șiiiiiiii tragem primul fum, primul înec, prima amețeala ... primele cuvinte de - nu o sa mai fumez niciodata. Dar totuși nu te induri sa stigi țigara chiar de le primul fum, ce naiba ?
-- Pfoaa, ce am amețit! am nevoie sa ma întind... uhuu probabil daca e seara si cald, sigur ești întins pe stradă. Pam pam***