Wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca gorąco polecamy Państwu wyjścia z tzw. czterech ścian na zewnątrz.
Po zimowej stagnacji warto wznowić spacery, zaczerpnąć świeżego powietrza, zażyć trochę ruchu, może nawet sportu. Wrócić do swoich pasji i kontynuować rozwój. Dla sympatyków kolei i fotografii, czy kolei w fotografii jest teraz doskonały czas do plenerów porannych i pod wieczornych. Prędko przybywa długości dnia, a zmienny kąt nachylenia ziemi do słońca jest wyraźnie zauważalny. Zdjęcia którego nie zdążymy zrobić w tych dniach, możemy powtórzyć dopiero w jesieni. Także warunki atmosferyczne i przejrzystość powietrza na przednówku potrafią zaskoczyć.
Dodatkowym atutem jest oczywiście tzw. "złota godzina", a tak naprawdę to są błyskawicznie umykające minuty przed zachodem słońca. Czasem jest on tak piękny, że tworzy cały festiwal barw. Najczęściej w odcieniach pastelowych.
Nie nastawiajmy się od razu na najpiękniejsze kadry na świecie. Po prostu poeksperymentujmy sobie ze swoim sprzętem fotograficznym. Nawet niewielka zmiana kąta, wysokości, przybliżenia/oddalenia daje zgoła odmienne barwy, cienie, kontrast itp. Do tego doza cierpliwości i... Efekty takiego spaceru z dziś przedstawiamy w galerii.
opracowanie i zdjęcia: Norbert Tkaczyk